REKLAMA

Donald Trump: Stany Zjednoczone i Polska razem przeciwko działaniom Rosji

  • Autor: PAP/AT
  • 06 lipca 2017 11:22
Donald Trump: Stany Zjednoczone i Polska razem przeciwko działaniom Rosji Donald Trump i Andrzej Duda (fot.twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski)

Wraz z Polską wypracowujemy reakcję na agresywne działanie i destabilizujące zachowanie Rosji - powiedział prezydent USA Donald Trump.

"Wraz z Polską wspólnie wypracowujemy reakcję na agresywne działanie i destabilizujące zachowanie Rosji. Jesteśmy wdzięczni za przykład, jaki Polska daje wszystkim krajom członkowskim Sojuszu Północnoatlantyckiego wypełniając swoje zobowiązania finansowe" - powiedział Trump.

Prezydent Stanów Zjednoczonych ocenił, że "czas najwyższy, by wszystkie kraje NATO ponosiły właściwe koszty". "Polska swoim zobowiązaniom sprostała i nawet je przekracza" - dodał.

Czytaj też: Stany Zjednoczone i Polska razem przeciwko agresywnym działaniom Rosji

Donald Trump przekazał, że pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie wyboru Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ. "Omówiliśmy też nasze wzajemne oddanie sprawie obrony wartości leżących w podstaw naszego Sojuszu, czyli wolności, suwerenności i rządów prawa" - powiedział.

Czytaj też: Duda: Donald Trump i USA bardzo poważnie myślą o bezpieczeństwie Polski

Jak dodał, Polska została członkiem Rady Bezpieczeństwa w kluczowym momencie. "Nie tylko musimy zapewnić naszym krajom bezpieczeństwo przed zagrożeniami terroryzmu ale również musimy stawiać czoła zagrożeniu ze strony Korei Północnej" - wskazał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA