REKLAMA

Drogi w budowie. Rząd chce nadgonić opóźnienia

  • Autor: PAP/AT
  • 20 czerwca 2017 07:09
Drogi w budowie. Rząd chce nadgonić opóźnienia Drogowcy przyśpieszają tempo prac przed wakacjami (fot.fotolia)

Ruszają przetargi na budowę szybkich tras. Rząd chce nadgonić opóźnienia z 2016 r. Na część inwestycji może zabraknąć pieniędzy.

Drogowcy przyśpieszają tempo prac przed wakacjami. We wtorek (20 czerwca) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) uruchomi drugi etap przetargu na 14-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S7 pod Krakowem - pisze "Rzeczpospolita"

W środę (21 czerwca) rozpocznie się budowa 6,5 km odcinka Południowej Odbwodnicy Warszawy z mostem przez Wisłę, a na piątek zaplanowano otwarcie dla ruchu drogi ekspesowej S7 między Nidzicą a Napierkami. Tego samego dnia ruszy drugi etap przetargu na 30 km trasy S19 via Carpatia: od węzła Nisko-Południe do węzła Sokołów Małopolski Północ - czytamy w artykule.

Jak podaje gazeta, kolejne inwestycje będą uruchamiane lub finalizowane w końcu czerwca.

"Chcemy otworzyć przetarg na 80 km autostrady A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim, a Częstochową. To kluczowy odcinek dla kręgosłupa drogowego kraju" - zapowiada Krzysztof Kondraciuk, generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA