REKLAMA

Duda w Chinach: Kraje Europy Środkowo-Wschodniej potrafią działać razem w sprawach gospodarczych

  • Autor: PAP/AT
  • 24 listopada 2015 10:10
Duda w Chinach: Kraje Europy Środkowo-Wschodniej potrafią działać razem w sprawach gospodarczych - Europa Środkowo-Wschodnia ma ogromne znacznie dla rozwoju stosunków ekonomicznych między Chinami i całą Europą - powiedział Andrzej Duda ( fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

- Współpraca między państwami Europy Środkowo-Wschodniej i Chinami to kooperacja gospodarcza, ale także wola współpracy kulturalnej i naukowej - mówił w Suzhou we wschodnich Chinach prezydent Andrzej Duda.

Tego dnia odbywa się szczyt gospodarczy szesnastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin - "16+1".

Polski prezydent podczas inauguracji szczytu podkreślił, że szczególnie cieszy go fakt, że po raz kolejny kraje Europy Środkowo-Wschodniej koordynują swój potencjał i plany. "To istotne, zwłaszcza w kontekście rozmów z tak poważnym partnerem, jakim są Chiny" - zaznaczył.

"Pragniemy pokazać, że mimo różnorodności potrafimy działać ramię w ramię, solidarnie, nie tylko wtedy, gdy myślimy o wspólnych interesach politycznych, lecz także wówczas, gdy chodzi o wspólne projekty gospodarcze. To wspólne myślenie i działanie to z całą pewnością największy atut naszego regionu" - podkreślił Duda.

Dodał, że Europa Środkowo-Wschodnia ma ogromne znacznie dla rozwoju stosunków ekonomicznych między Chinami i całą Europą.

Zaznaczył, że współpraca między państwami Europy Środkowo-Wschodniej i Chinami to kooperacja gospodarcza, ale także wola współpracy kulturalnej i naukowej. "I Chiny i kraje naszego regionu odgrywają coraz większą rolę w światowym krwioobiegu gospodarczym, dlatego warto połączyć siły, realizować wspólne inwestycje i wspólnie planować przyszłość" - wskazał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA