REKLAMA

ECC: Mateusz Morawiecki za "daleko idącym" ograniczeniem handlu w niedzielę

 • Autor: PAP/JS
 • 10 maja 2017 20:51
ECC: Mateusz Morawiecki za "daleko idącym" ograniczeniem handlu w niedzielę Mateusz Morawiecki (fot. PTWP)

Mateusz Morawiecki uczestniczył w Europejskim Kongresie Gospodarczym. Po swoim wystąpieniu Morawiecki odpowiadał na pytania z sali. Jedno z nich dotyczyło handlu w niedzielę.

Wicepremier zadeklarował, że popiera ten pomysł, ale przed wprowadzeniem konkretnych regulacji trzeba wyważyć racje różnych stron i wypracować kompromis.

"Ja się akurat opowiadałem za tym, żeby to ograniczenie było daleko idące, natomiast są pewne typy przedsiębiorców czy biznesu, które tego potrzebują, jak stacje benzynowe i sklepy na stacjach benzynowych" - powiedział Morawiecki. Podobna sytuacja - dodał - dotyczy m.in. branż logistyki i sprzedaży internetowej. Chodzi o to, by nie tracić tysięcy miejsc pracy - podkreślił.

Wicepremier zadeklarował, że ograniczenie handlu w niedzielę w jakiejś formie zostanie wprowadzone. "Czy to będzie jedna niedziela, dwie, trzy, czy cztery - nie powiem dzisiaj, bo to decyzja polityczna całego parlamentu, ale jestem za tym i myślę, że to wprowadzimy" - oświadczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • Sofista 2017-05-19 01:29:23
  Towary pierwszej potrzeby kupujemy głównie w małych sklepikach pod domem, a nie na stacjach benzynowych, wiec to właśnie te wszystkie Groszki i Małpki powinny być w niedziele otwarte
 • jureczek 2017-05-17 09:27:01
  Na pewno małe sklepy franczyzowe potrzebują niedziel, bo wtedy mają najwięcej klientów, więc niech pan Morawiecki to weźmie pod uwagę i im też pozwoli się otwierać w niedziele
 • jurson 2017-05-16 23:21:49
  Towary pierwszej potrzeby kupujemy głównie w małych sklepikach pod domem, a nie na stacjach benzynowych, wiec to właśnie te wszystkie Groszki i Małpki powinny być w niedziele otwarte
 • BAKAN 2017-05-16 00:22:20
  Zamiast do abc pod domem będę musiał dymać na śmierdzącą stację benzynową. Dzięki, PISie
 • pola 2017-05-11 19:06:10
  Do Marta: nie dyktuj komus jak ma zyc...zmien prace jak ci sie nie podoba!
 • Mieszkaniec Klerostanu 2017-05-11 12:22:53
  Do Marta: Znajdź sobie inną pracę i nie przesadzaj z setkami tysięcy. Kiedy przyjmowałaś się do pracy, zgodziłaś się na takie warunki. Miliony obywateli chce mieć prawo do kupowania w niedzielę a rząd nie powinien się mieszać w takie sprawy. Przyczyna jest jedna - chęć podlizania się klerowi.
 • Marta 2017-05-11 12:13:25
  Oby wprowadzili zakaz handlu jak najszybciej bo my,setki tysięcy kobiet pracujących w handlu na kasach w marketach czekamy na to jak na zbawienieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA