REKLAMA

EEC 2016, Morawiecki: Żyjemy w paradygmacie, którego jeszcze w historii nie testowano

  • Autor: AT
  • 18 maja 2016 12:16
EEC 2016, Morawiecki: Żyjemy w paradygmacie, którego jeszcze w historii nie testowano Morawiecki przypomniał, że rząd stawia na mocną politykę gospodarczą (Europejski Kongres Gospodarczy 2016, fot.PTWP)

- Gospodarcze dogmaty świata zachodniego upadały - powiedział Mateusz Morawiecki w czasie panelu "Geopolityka, bezpieczeństwo, gospodarka czy to globalny kryzys" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Głoszono dogmat, że państwo nie jest potrzebne, a nawet że to przeżytek - mówił wicepremier. - Musimy dobrze rozpoznawać wyzwania czasu dzisiejszego. Żyjemy w paradygmacie, którego jeszcze w historii nie testowano. Kryzys gospodarczy w 2008 roku, wszystkich zaskoczył. Zwłaszcza agencje ratingowe. Tylko banki centralne znalazły na niego remedium - dodał.

Morawiecki przypomniał, że rząd stawia na mocną politykę gospodarczą, stabilną politykę finansową i fiskalną, z akcentem na rozwijające się społeczeństwo. Podkreślił, że chce, by po 26 latach rozwoju Polski inaczej dzielić zyski.

Morawiecki za znak firmowy rządu uznał elastyczność.

Artykuł powstał podczas panelu "Geopolityka, bezpieczeństwo, gospodarka czy to globalny kryzys" na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Podatnik 2016-05-18 21:53:57
    Wygląda na to że uwierzył że jest w stanie zbudować gospodarcze perpetuum mobile. Może Opus Dei pozwoli mu najpierw uszczęśliwiać Hiszpanów albo Wenezuelczyków. Wolałbym nie być królikiem doświadczalnym. Czemu swoje ego musi testować akurat na nas, zwykłych Polakach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA