REKLAMA

EEC 2016, Tchórzewski: Naszym priorytetem jest energetyka obywatelska

  • Autor: AT
  • 18 maja 2016 14:35
EEC 2016, Tchórzewski: Naszym priorytetem jest energetyka obywatelska Minister podkreślił, że obostrzenia dla energetyki węglowej nakładane na Polskę mogą sprawić, że nasz PKB może znacząco spadać do 2050 roku (Krzysztof Tchórzewski, fot.wnp.pl)

- Jeśli ktoś się zdecyduje na fotowoltaikę. Będzie mógł oddawać i pobierać energię, kiedy potrzebuje - powiedział minister Krzysztof Tchórzewski.

- Polska to państwo oparte na węglu - powiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energetyki, w czasie sesji "Energia i klimat" - Przypominam, że polska strategia to nie walka z węglem jako podstawą energetyki, a walka z emisją. O tym często się zapomina - dodał.

Minister podkreślił, że obostrzenia dla energetyki węglowej nakładane na Polskę mogą sprawić, że nasz PKB może znacząco spadać do 2050 roku. Taka sytuacja może zbliżyć Polaków do "ubóstwa energetycznego".

Dlatego - jak zaznaczył minister - jednym z priorytetów rządu w materii energetyki jest energetyka obywatelska, dotycząca tzw. prosumentów.

- Jeśli ktoś się zdecyduje na fotowoltaikę - podawał przykład minister. - Będzie mógł oddawać i pobierać energię, kiedy potrzebuje. To prosta sprawa, bez wysiłku. Jedyne co będzie potrzebne, to licznik. Będzie możliwe też wsparcie takich osób, na przykład z Funduszu Środowiska - tłumaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA