REKLAMA

EEC 2016: Wicepremier Morawiecki oprze rozwój Polski o firmy państwowe

 • wnp.pl
 • Autor: WNP.pl
 • 19 maja 2016 08:57
EEC 2016: Wicepremier Morawiecki oprze rozwój Polski o firmy państwowe Mateusz Morawieckie w czasie spotkania gospodarczego EEC w Katowicach. (fot.:PTWP)

Wydaje mi się, że droga którą przeszliśmy przez te dwadzieścia kilka lat, powinna nauczyć nas, że warto jest mieć silne państwowe lub skomercjalizowane podmioty, które postępują w sposób rynkowy, ale z drugiej strony stanowią bardzo ważny element w strategii rozwojowej państwa - uważa Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju.

-Wśród wszystkich największych firm w Polsce mamy 14 z kapitałem skarbu państwa. To firmy, z których jesteśmy dumni, które ciągną gospodarkę w różnych branżach i dają ogromny impuls rozwojowy, ale też stanowią bardzo istotny element dochodu państwa, chociażby poprzez dywidendy z poprzednich lat - mówił wicepremier podczas wystąpienia otwierającego debatę „Zarządzanie państwowymi zasobami w gospodarce“.

- Jak wyglądałaby nasza rzeczywistość, gdyby nie było tych firm? - zastanawiała się Mateusz Morawiecki i stwierdził, że na przestrzeni lat wielokrotnie pojawiały się pomysły, żeby te "nasze perły narodowe" oddać w ręce kapitału prywatnego, krajowego lub zagranicznego.

Więcej na WNP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Podatnik 2016-05-19 23:07:26
  Do spragniony123: spragniony dobrego dostępu do koryta. Myślisz że za takie posty przykleją twój tyłek do wygodnego stołka w spółce skarbu państwa. Musisz się bardziej starać - masz liczną konkurencję - sami pociotkowie posłów PiS to tysiące godnych najwyższego zaufania patriotów którym trzeba wynagrodzić ich zasługi.
 • spragniony123 2016-05-19 19:00:37
  A co by się stało .Pewnie nic by nie opłaciło się produkować i prywaciarz zaraz by opchnął zagranicznym cwaniakom .Telekomunikację kupił i opchnął Francuzom,to tylko jeden z przykładów
 • obserwator777 2016-05-19 13:53:23
  ale to już było,w czasach PRLREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA