REKLAMA

EEC. Jacek Piechota: Ukraina jest lepsza niż nam się wydaje

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 12 maja 2017 12:03
EEC. Jacek Piechota: Ukraina jest lepsza niż nam się wydaje Ukraina jest, po Rosji, największym krajem-sąsiadem na wschodzie naszego kraju (fot.:pixabay.com)

Według szefa Polsko-Ukraińskiej Izby Handlowej Jacka Piechoty nie należy patrzeć na Ukrainę przez pryzmat doświadczeń z przeszłości.

W ramach debaty o polityce i jej relacji do gospodarki podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Jacek Piechota podkreślił, że Ukraina musi być inaczej widziana. 

- Ukraińska rzeczywistość jest bardzo skompilowana i można w niej znaleźć dowody na każdą tezę - mówił. -  Najlepiej oddaje to hasło „Ukraine is better than you think” - które można tłumaczyć z języka angielskiego jako: "Ukraina jest lepsza niż nam się wydaje" - dodał.

Dla polskiego przedsiębiorcy zaangażowanego na wschodzie obraz Ukrainy w Polsce jest wypaczony.

 - Jest wręcz szczególnie skrzywiony, bo nasi przedsiębiorcy się sparzyli na Ukrainie - akcentował Piechota. 

- Odbieramy Ukrainę przez pryzmat naszych problemów - dodawał. - Często bywa tak, że to my popełniliśmy błędy, uznając, że są tam już standardy, a ich jeszcze nie było - mówił.

W kwestii Ukrainy nie można było nie wspomnieć o konflikcie z Rosją. Piechota zwracał uwagę, że, mimo ciągłego ognia, Ukraina żyje i funkcjonuje. - Biznes i życie gospodarcze toczy się mimo tego ciągłego zagrożenia - dodał. 

- Ukraina też za mało się promuje, przytłoczona tym konfliktem - konkludował gość Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Za jeden z przykładów sukcesów, które mogą pokazać, jak wielki potencjał istnieje i drzemie w Ukrainie podał nowy system zamówień publicznych tego kraju.

- Ten system dostał światową nagrodę, nawet jeśli wymaga dopracowania - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA