REKLAMA

EEC, Jerzy Buzek: Cała Unia Europejska jest w trudnej sytuacji

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl/AT
  • 10 maja 2017 13:35
EEC, Jerzy Buzek: Cała Unia Europejska jest w trudnej sytuacji Buzek podkreślił, że polscy przedstawiciele w Europarlamencie zgodnie sprzeciwiają się tzw. Europie wielu prędkości (Jerzy Buzek, fot.PTWP/Michał Oleksy)

- Problemy zrodzone przed laty nie zostały rozwiązane, a przybywa nowych wyzwań - powiedział prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, jego były przewodniczący i szef Rady EEC.

- Tutaj, na Europejskim Kongresie Gospodarczym zawsze stawialiśmy trudne, kontrowersyjne pytania - przypomniał prof. Jerzy Buzek. - Tu udawało nam się odnajdywać odpowiedzi, które miały wpływ na podejmowane później w Europie decyzje. Odpowiadaliśmy na zagrożenia, ale też szukaliśmy szans.

Buzek pokreślił, że cała Unia Europejska jest dziś w trudnej sytuacji.

Czytaj też: Miller: Unia dwóch prędkości już jest faktem

- Nie będziemy tego ukrywać - zapewnił - Grecja, kolejne kryzysy i przesilenia, dotyczyły nas, ale to wciąż było to daleko od nas. Dziś bezpośrednio mamy do czynienia z Brexitem, problem stanowi polityka Rosji; problemy zrodzone przed laty nie zostały rozwiązane, a przybywa nowych wyzwań. My, w trakcie tej debaty i kolejnych dni Kongresu, zajmiemy się tymi trudnymi kwestiami, które mają wpływ na gospodarkę i działalność gospodarczą.

Buzek jako europarlamentarzysta podkreślił, że polscy przedstawiciele w Europarlamencie zgodnie sprzeciwiają się tzw. Europie wielu prędkości.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA