REKLAMA

EEC, Konrad Szymański: Dzielenie Europy nie rozwiąże problemów, a stworzy nowe

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl/AT
  • 10 maja 2017 13:42
EEC, Konrad Szymański: Dzielenie Europy nie rozwiąże problemów, a stworzy nowe Europa nie może być pewna swojej przyszłości - mówi Szymański (Konrad Szymański, fot. PTWP)

- Wszystkie pomysły dzielenia Europy są groźne dla wspólnego rynku. Dzieląc Europę nie rozwiążemy żadnego z jej problemów - uważa Konrad Szymański, sekretarz stanu ds. europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

- Bez względu na nieporozumienia i napięcia Unia Europejska tworzy dla nas kluczowy kontekst budowania dobrobytu i rozwoju - zapewnił Szymański. - Wszystkie pomysły dzielenia Europy są groźne dla wspólnego rynku obejmującego 500 mln obywateli. To potężny kapitał. Dzieląc Europę nie rozwiążemy żadnego z jej problemów.

Zdaniem Szymańskiego Europa nie może być pewna swojej przyszłości, odczuwa skutki podziałów i kryzysu zaufania, ale integralności wspólnego rynku nie można podważać. Wspólny rynek - instrument budowania dobrobytu i rozwoju - byłby, jego zdaniem, pierwszą ofiarą realizacji jakiegokolwiek scenariusza dzielenia Europy.

Czytaj też: Buzek: Cała Unia Europejska jest w trudnej sytuacji

- Dlatego polski rząd patrzy krytycznie na teorie mówiące o tym, że Europa ma się dzielić. Będziemy namawiali i zabiegali, by plany reform UE pisać na bazie zachowania wspólnego rynku - zaznaczył Szymański podkreślając, że polska strona nie boi się o swoją pozycję w Europie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA