REKLAMA

EEC, ME: W przyszłym tygodniu nowa wersja ustawy o rynku mocy

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 11 maja 2017 13:00
EEC, ME: W przyszłym tygodniu nowa wersja ustawy o rynku mocy Ustawa powinna zostać przyjęta pod koniec 2017 r., aby weszła w życie od początku 2018 r. Fot. Shutterstock

W przyszłym tygodniu pojawi się nowa wersja projektu ustawy o rynku mocy, która zostanie skierowana do Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów - zapowiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Tomasz Dąbrowski, dyrektor Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii.

Jak zapowiedział, ustawa powinna zostać przyjęta pod koniec 2017 r., aby weszła w życie od początku 2018 r.

Jak wyjaśnił, najpoważniejszą modyfikacją nowej wersji projektu ustawy jest to, że aukcje będzie podział aukcji na koszyki dla jednostek nowych i już istniejących. Dopuszczone do udziału w aukcjach będą także jednostki zagraniczne.

Pierwszym rokiem dostawy mocy, wynikającym z ustawy, ma być rok 2021.

- Od dawna prowadzimy rozmowy z Komisją Europejską o projekcie rynku mocy. Wcześniej były to nieformalne rozmowy, teraz trwa proces prenotyfikacji, potem będzie rozpoczęty formalny proces notyfikacji - dodaje Tomasz Dąbrowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA