REKLAMA

EEC, Mikołaj Wild: Koncepcja budowy CPL będzie gotowa przed wakacjami

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 11 maja 2017 21:31
EEC, Mikołaj Wild: Koncepcja budowy CPL będzie gotowa przed wakacjami Pełnomocnik rządu ds. CPL Mikołaj Wild

Pierwszym zadaniem, jakie sobie postawiłem po objęciu stanowiska, jest możliwie szybkie przygotowanie, być może jeszcze do końca czerwca, koncepcji budowy Centralnego Portu Lotniczego (CPL) do akceptacji przez Radę Ministrów - mówi pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji Mikołaj Wild.

- W dalszej kolejności planuję przygotować projekty ustaw, które maksymalnie przyspieszą przygotowanie tej inwestycji oraz projekty zmian dokumentów rządowych, które odnoszą się do Strategii rozwoju transportu - mówi.

Jak twierdzi, posłużą one później do uzyskiwania pozwoleń środowiskowych, co zwykle blokuje wiele inwestycji i przyspieszy realizację projektu CPL.

Zdaniem ministra Wilda, jest zbyt wcześnie, aby mówić o podstawowych parametrach przyszłego lotniska. Wiadomo natomiast, że będzie rozwijał się modułowo, aby nie było potrzeby ograniczać w przyszłości ruchu.

Pierwszy moduł będzie zakładał zdolności obsługi 50 mln pasażerów rocznie, a docelowo – budowa dalszych umożliwi obsługę ponad 100 mln.

Nie jest jeszcze znany model sfinansowania budowy CPL.

- Jednak uwzględniając korzystną sytuację na rynkach finansowych, pozyskanie finansowania na taką inwestycję nie stanowi pierwszoplanowego i najważniejszego problemu - mówi Mikołaj Wild.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bzdura 2017-05-12 09:02:57
    Bzdura. W berlinie spróbowali i się nie udało. Modlin kilka lat ruszał zanim się rozkręcił. Lotnisko na 50mln osób oznacz że pasażerów musiałoby byc na tym jednym lotnisku 1,5 raza więcej niż na wszystkich które mamy w Polsce. Nie ma szans.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA