REKLAMA

Egzaminy na członków rady nadzorczej w spółkach skarbu państwa są za trudne

  • Autor: PAP/GP
  • 23 grudnia 2015 08:11
Egzaminy na członków rady nadzorczej w spółkach skarbu państwa są za trudne Ostatnio około 80 proc. ze 150 pytań egzaminacyjnych pochodziło z ponad tysiaca pytań publikowanych na stronach ministerstwa skarbu (fot.K.Porembiński/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Prasa informuje o negatywnych efektach zmian jakie wprowadzono do egzaminów na członków rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa. Statystyka zdawalności jest bardzo słaba.

Po zmianach w egzaminach pozwalającego pełnić funkcję członka rady nadzorczej spółki skarbu państwa, zdaje go jedna osoba na 150 - informuje "Puls Biznesu".

Przez ostatnie lata około 80 proc. ze 150 pytań egzaminacyjnych pochodziło z puli ponad 1,1 tys. pytań publikowanych na stronach internetowych MSP. Pozostałe 20 proc. pochodziło spoza puli. To dość szczegółowe pytania z zakresu ponad 30 aktów prawnych, a do wyboru są cztery odpowiedzi. Jesienią proporcje znanych pytań z puli i spoza puli uległy odwróceniu.

Jak pisze "Puls Biznesu" przed zmianami pisemną część egzaminu zdawało 20-40 proc. jego uczestników.

Okazuje się że urzędnicy którzy mają wpływ na kształt egzaminu, często są równocześnie wykładowcami na kursach przygotowawczych oaz członkami komisji egzaminacyjnych. Koszt egzaminu wraz odbyciem kursu może łącznie sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kibol 2015-12-26 01:50:06
    Zamiast durnych pytań na temat biznesu wprowadzić test znajomości myśli Prezesa. Wyniki upubliczniać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA