REKLAMA

Eksperci uważają, że program 500+ podniesie polskie PKB

  • Autor: PAP/GP
  • 04 stycznia 2016 07:36
Eksperci uważają, że program 500+ podniesie polskie PKB Na wzrost konsumpcji wpłynie także dobra sytuacja na rynku pracy (fot. NBP, flickr.com, CC BY-ND 2.0)

Dzięki wzrostowi płac i programowi Rodzina 500+ polski PKB w 2016 r. będzie rósł coraz szybciej. W każdym kwartale będzie o 3,6 proc. wyższy niż rok wcześniej. Takie szacunki podają eksperci, a informuje o tym Dziennik Gazeta Prawna.

Zdaniem głównej ekonomistki Raiffeisen Bank Polska Marty Petki-Zagajewskiej środki z programu Rodzina 500+ zostaną wykorzystane na konsumpcję, a nie na oszczędności, co przyczyni się do wzrostu PKB w 2016 roku, mimo niższego tempa wzrostu inwestycji oraz mniejszego wkładu handlu zagranicznego.

Na wzrost konsumpcji wpłynie także dobra sytuacja na rynku pracy - mówi specjalista Societe Generale w Polsce Jarosław Janecki.

DGP prognozuje, że inflacja w 2016 r. nie wzrośnie do 1,7 proc., jak przewidywano, a wyniesie ok. 0,6 proc.

10 na 17 ankietowanych przez DGP instytucji finansowych spodziewa się w nowym roku obniżenia stóp procentowych, mimo że wcześniej prognozowano ich podniesienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ZYSKODAWCY eu 2016 2016-01-04 08:04:56
    PKB wzrośnie , ale zyskobiorcy, chyba nie są zadowoleni bo część pieniędzy z budżetu państwa ,trafi także do ludu prostegoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA