REKLAMA

Emilewicz: Sektorowi MŚP dedykujemy szczególne programy pomocowe

  • Autor: PortalSpozywczy.pl
  • 27 września 2016 12:49
Emilewicz: Sektorowi MŚP dedykujemy szczególne programy pomocowe - Przełomowe innowacje występują stosunkowo rzadko wśród mikro i małych przedsiębiorstw – mówi Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju. (Fot. MR)

• Ministerstwo Rozwoju pracuje nad pakietem zmian prawnych, które ułatwią funkcjonowanie przedsiębiorstw.
• Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju podkreśla, że mikro, małe i średnie firmy mogą stać się zalążkami nowych inicjatyw.

Z danych PARP wynika, że aż 60 proc. najmniejszych przedsiębiorstw wprowadza innowacyjne rozwiązania. Biorąc pod uwagę skalę wprowadzanych innowacji dominują te na poziomie firmy – 38 proc., mniejszy odsetek stanowią innowacje w skali kraju – 16,6 proc. a w skali globalnej – 8 proc.

Odnosząc ostatnią wartość do ogólnej liczby mikroprzedsiębiorstw uzyskujemy ponad 135 tys. najmniejszych firm, które konkurują innowacyjnymi produktami na światową skalę. Czy w przygotowywanych przez Ministerstwo Rozwoju zmianach znajduje się miejsce dla mikro i małych firm? 

– W Ministerstwie Rozwoju przywiązujemy szczególną uwagę do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wiemy, że jest to sól polskiej gospodarki. W wolumenie osób zatrudnionych w gospodarce najwięcej jest właśnie pracowników tego typu firm. Niemniej, przełomowe innowacje występują stosunkowo rzadko wśród mikro i małych przedsiębiorstw – mówi Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA