REKLAMA

Expose: Szydło zapowiada ochronę polskiej ziemi i wyrównanie dopłat dla rolników

  • Autor: PAP/AT
  • 18 listopada 2015 13:15
Expose: Szydło zapowiada ochronę polskiej ziemi i wyrównanie dopłat dla rolników - Trzeba podjąć sprawę wyrównywania dopłat dla rolników - mówi Beata Szydło (fot.pis.org.pl)

- Wprowadzimy realną ochronę polskiej ziemi przed niekontrolowanym wykupem, który dziś odbywa się z zupełnym pominięciem ducha prawa i w obecnej formule ewidentnie szkodzi polskiej racji stanu - zapowiedziała w expose premier Beata Szydło.

"Nasz projekt wprowadzi realną ochronę polskiej ziemi przed niekontrolowanym wykupem, który dziś odbywa się z zupełnym pominięciem ducha prawa i w obecnej formule ewidentnie szkodzi polskiej racji stanu" - powiedziała Szydło. Dodała, że projekt ten zostanie przeprowadzony w ciągu pierwszych 100 dni prac rządu.

Jak dodała, trzeba też podjąć sprawę wyrównywania dopłat dla rolników. "Nie może być tak, że polscy rolnicy mają inne, gorsze warunki funkcjonowania niż rolnicy w innych krajach unijnych" - przekonywała szefowa rządu.

"Mówiąc o wyrównywaniu szans polskiej tzw. prowincji, polskiej wsi, małych miast i miasteczek, trzeba powiedzieć jeszcze o jednej sprawie: nasz rząd jednoznacznie opowiada się przeciwko temu, co określane jest niekiedy jako zwijanie państwa - szkół, bibliotek, domów kultury, placówek pocztowych, komisariatów policji, połączeń komunikacji. Proces ten musi być zatrzymany" - podkreśliła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA