REKLAMA

Firmy inwestujące w innowacje dostaną ulgi

  • Autor: bad/PAP
  • 09 lutego 2016 08:53
Firmy inwestujące w innowacje dostaną ulgi Działalność gospodarcza ma być prostsza dla małych i średnich firm (fot.: PTWP)

Chcemy, aby firmy inwestujące w innowacyjne projekty mogły korzystać z ulg inwestycyjnych - zadeklarował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Takie rozwiązanie - jak zapowiedział - ma być przygotowane przez rząd.

"Musimy sprawić, żeby otoczenie dla prowadzenia innowacyjności, w szczególności dla działalności gospodarczej, (...) było przyjazne. Chcemy przygotować instrument, który jest powszechnie stosowany we wszystkich krajach, które zajmują się innowacyjnością, a mianowicie ulgi inwestycyjne" - podkreślił wiceminister rozwoju.

Chcemy ponadto, żeby działalność gospodarcza była prostsza dla małych i średnich firm - zadeklarował Kwieciński. "Chcemy również sprawić, żeby system instytucjonalny wspierania biznesu w Polsce był silniej skoncentrowany na wspieranie właśnie innowacyjności" - dodał.

"Mamy szereg instytucji, które się tym zajmują, takich jak na przykład Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czy Agencja Rozwoju Przemysłu. Chcemy, żeby one w sposób znacznie skoordynowany działały na rzecz innowacyjności, ale chcielibyśmy tu doprosić inne instytucje, które mogłyby mieć bardzo ważne instrumenty finansowe dla innowacyjności. Jak chociażby Bank Gospodarstwa Krajowego czy może nawet Polskie Inwestycje Rozwojowe, również Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej" - zaznaczył Kwieciński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA