REKLAMA

Firmy paliwowe piszą do ministra zdrowia

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 12 sierpnia 2016 10:28
Firmy paliwowe piszą do ministra zdrowia Branża paliwowa zaapelowała do ministra zdrowia o uwzględnienie jej głosu w pracach nad regulacjami dotyczącymi pozaaptecznej sprzedaży leków (fot. pixabay)

• Branża paliwowa zaapelowała do ministra zdrowia o uwzględnienie jej głosu w pracach nad regulacjami dotyczącymi pozaaptecznej sprzedaży leków.
• Chodzi o utrzymanie sprzedaży leków pierwszej potrzeby na stacjach paliw.

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN), zrzeszająca główne podmioty branży paliwowej w Polsce, skierowała na ręce ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła list, w którym wyraziła zaniepokojenie doniesieniami na temat prowadzonych w Ministerstwie Zdrowia prac nad ograniczeniem sprzedaży leków bez recepty poza aptekami - w tym na stacjach paliw.

Zobacz: Bony zamiast gotówki w ramach 500 plus

POPiHN zwraca uwagę, że w Polsce działa około 6700 stacji paliw, stanowiących ważny element sieci dystrybucji bezpiecznych medykamentów pierwszej potrzeby. Mimo to organizacja nie została zaproszona do udziału w pracach nad nowymi rozwiązaniami.

Organizacja przekonuje, że na stacjach oferowane są leki stosowane w doraźnym leczeniu takich dolegliwości jak ból głowy czy zęba. Z możliwości zakupu na stacjach korzysta wielu kierowców i pasażerów, a także okolicznych mieszkańców, zwłaszcza w małych miejscowościach i na terenach wiejskich. Sprzedaż leków bez recepty w takich lokalizacjach stanowi realizację prawa pacjentów do możliwie szybkiego i bezproblemowego dostępu do leków. Ma to szczególne znaczenie w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA