REKLAMA

Forum Polskiego Handlu ostro o podatku od hipermarketów

 • Autor: PortalSpożywczy.pl
 • 26 lutego 2016 18:40
Forum Polskiego Handlu ostro o podatku od hipermarketów (fot.:pixabay.com)

Forum Polskiego Handlu jest przerażone kierunkiem, w którym zmierzają prace nad wprowadzeniem ustawy o nowej daninie. Opodatkowanie liniowym podatkiem 0,9 proc. obrotu średnich i dużych polskich firm handlowych, które jako jedyne, skutecznie podejmowały dotąd walkę z wielkimi zachodnimi sieciami to zabójczy cios dla polskich detalistów.

Forum Polskiego Handlu uważa, że nowy podatek od handlu ostatecznie unicestwi dotychczasowy dorobek wszystkich polskich kupców i przedsiębiorców, którzy mieli odwagę i determinację, aby przez kilkanaście lat budować silne narodowe marki.  Takie firmy jak Stokrotka, POLOmarket, Piotr i Paweł, EKO, MarcPol, Textilmarket, Agata Meble, Topaz, RTV Euro AGD czy Media Expert zostaną drastycznie osłabione względem potężnych zachodnich sieci.

- Dla zagranicznych koncernów, podatek w tej samej wysokości, przy znacznie wyższych marżach i powszechnie stosowanej optymalizacji podatkowej, będzie wielkim prezentem. Dla nas - polskich sieci - projekt Ustawy to działanie sprzeczne z dotychczas prezentowanymi intencjami Rządu, wśród których powszechną akceptację społeczną zdobyły szczytne zapowiedzi o wspieraniu polskich firm i ochronie polskiego kapitału - podaje Forum Polskiego Handlu.

Więcej na PortalSpożywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Piotrex 2016-02-27 22:01:41
  Tak to jest jak socjaliści dochodzą do władzy. Ekonomia to jest dla nich zbyt zagadkowa sprawa. Tylko by te podatki nakładali. Złodzieje jedne... Red is Bad
 • Kristofer 2016-02-27 12:29:45
  Tak czy siak, skoro ma być wspierana polska przedsiębiorczość, to te polskie sieci handlowe powinny być jakoś wspierane, większe ulgi, korzystniejsze podatki itp. W przeciwnym wypadku dalej zagraniczne firmy dalej będą się u nas panoszyć... Z przykroscią czytam takie artykuły. To miała być dobra zmiana :/
 • milczenie koni 2016-02-27 08:43:47
  Do Podatnik: Ty chyba jesteś największą stratą dla budżetu państwa , a podpisujesz się podatnik. Piszesz o mydle i powidłach , ni przypiął ni przyłatał , nie masz pojęcia o budowie planu finansowego jakim jest budżet państwa . Zainteresuj się jak był wyłudzany przez cwaniaczków z PO - PSL podatek Vat - sprzedaż fakt€r Vat - gdzie budżet państwa stracił miliardy , nieudacznik Rostowski - wielki szpec od finansów w latach 2008-2015 do tego doprowadził , nie było odpowiedniego systemu informatycznego w urzędach skarbowych , aby to kontrolować, stuknij się w głowę , jakie bzdury wypisujesz , nie masz pojęcia o budżecie , podatkach w Polsce , a jeszcze do tego właśnie o wybitnych specjalistach od hodowli koni. Poczytaj sobie o tych oszustach , co tak ich bronisz co im głowy spadły wreszcie , ile to dorobili się na posadkach w stadninach - to jest wielka afera III RP , czas z tym skończyć , to są hrabiowie i cwaniacy , ile kasowali do siebie przy transakcjach handlowych końmi - biedne zwierzaki , nie umieją mówić , jakich fortun dorobili się bezprawnie ci twoi wybitni ludzie , a to sama korupcja i skandal dla nas podatników.
 • Podatnik 2016-02-27 00:34:26
  Najważniejsze jest aby były pieniądze dla pociotków p. Beci którzy są arcymistrzami w fedrowaniu budżetu. Potrzeby duchowe też są ważne - trzeba zwiększyć fundusz kościelny. No i jest jeszcze cała armia ekspertów przyklejonych do stołków w spółkach państwowych - to wybitni specjaliści od wszystkiego - nawet od hodowli koni arabskich. Nie stać nas na stratę tak wybitnych ludzi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA