REKLAMA

Gliński w Indiach. Wicepremier promuje polski biznes

  • Autor: GP
  • 10 stycznia 2017 14:13
Gliński w Indiach. Wicepremier promuje polski biznes W ramach działań progospodarczych wicepremierzy polskiego rządu odwiedzają obce kraje. Piotr Gliński w styczniu był w Indiach. (fot. Grzegorz Michałowski/mkidn.gov.pl)

• Wicepremier Piotr Gliński odwiedził Indie. Polityk był tam dwa dni (9 i 10 stycznia).
• Powodem wizyty był Międzynarodowy VIII Szczyt Gospodarczy 2017 w Gudżaracie.
• Doszło też do spotkania z premierem Indii.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński odwiedził Indie. Wizyta polityka trwała dwa dni i zaczęła się w poniedziałek (9 stycznia). W planie tournee po azjatyckim kraju były udział Glińskiego w Międzynarodowym VIII Szczycie Gospodarczym 2017 w Gudżaracie oraz spotkanie z premierem Indii Narendrą Modim.

Oprócz Glińskiego w wizycie zagranicznej brali udział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński oraz wiceminister spraw zagranicznych Joanna Wronecka.

Międzynarodowy VIII Szczyt Gospodarczy 2017 w Gudżaracie zaczynał się 10 stycznia. W ramach tego spotkania Gliński wygłosił przemówienie. Zarówno polski polityk, jego otoczenie oraz towarzyszący mu biznesmeni liczą na kolejne spotkania, które będą odbywać się we wtorek (10 stycznia). W tym zwłaszcza na trzy korporacje indyjskie - Adani Group, Reliance i Mahindra & Mahindra.

Gliński następnie wrócił do kraju, a jego obowiązki jako lidera polskich delegatów przejął wiceminister rozwoju, wspomniany Tadeusz Kościński.

- 11 stycznia Kościński weźmie udział w zaplanowanym w ramach trwającego szczytu Forum Biznesu z udziałem polskich i indyjskich firm - relacjonowało Ministerstwo Kultury na swojej stronie internetowej.

Piotr Gliński, choć bezpośrednio nie odpowiada za sferę ekonomiczną pracy rządu, koordynuje w ramach swoich podróży zagranicznych także udział przedstawicieli biznesu. Podobną praktykę w ramach pracy w rządzie i dyplomacji praktykuje wicepremier Jarosław Gowin.

Wicepremier Piotr Gliński w towarzystwie indyjskich oficjeli, źródło: Grzegorz Michałowski/mkidn.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • niePISmienny 2017-01-13 12:09:07
    Znaczy cóż on promuje???? Wykup kolekcji? Ingerencje w sztuki teatralne? Tablety? "Mysli zebrane" kaczołapa?????
  • Minister Indianin 2017-01-10 14:50:35
    Bardzo tam pasuje. Może by tak został?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA