REKLAMA

Goliszewski: Przedsiębiorcy z uznaniem odnoszą się do planów rządu

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl (KW)
  • 19 listopada 2015 10:18
Goliszewski: Przedsiębiorcy z uznaniem odnoszą się do planów rządu Przedsiębiorcy powinni być zadowoleni z deklaracji premier Beaty Szydło - uważa Goliszewski (Marek Goliszewski, fot. PTWP)

To było jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze exposé, nowego szefa rządu. Premier Szydło mówiła w miarę krótko i konkretnie, pokazała kierunki działań. Wiele z nich identyfikowało potrzeby i oczekiwania obywateli. Wszyscy chcemy i powinniśmy korzystać z rozwoju gospodarczego - uważa Marek Goliszewski, szef BCC.

Z deklaracji premier Beaty Szydło powinni być również zadowoleni przedsiębiorcy.

- Zapowiedź 15 proc. CIT-u dla małych firm oraz działań na rzecz rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości, większy dostęp do niskooprocentowanych kredytów (także drogą rozbudowy inicjatywy Polskie Inwestycje Rozwojowe), wprowadzenie podwójnej amortyzacji, nakierowanie funduszy europejskich na bardziej efektywne przedsięwzięcia, ograniczenie biurokracji, zmniejszenie przewlekłości postępowań sądowych (która nierzadko prowadzi do bankructwa), ograniczenie antykonkurencyjnej szarej strefy, m.in. drogą poprawienia ściągalności podatku VAT, reforma administracji podatkowej (mamy nadzieję, że w kierunku proponowanym przez poprzednie kierownictwo Ministerstwa Finansów), odbudowa szkolnictwa zawodowego (postulat BCC od lat), większe i praktyczne powiązanie biznesu z nauką i innowacyjnością drogą zmiany zachęt finansowych dla obu środowisk, edukacja antykorupcyjna społeczeństwa (BCC podpisało już porozumienie o współpracy z Akademią Antykorupcyjną) - to wszystko powinno służyć temu, co przynosi większą liczbę miejsc pracy i wyższe pensje. A więc inwestycjom! Prywatnym i państwowym - wylicza Marek Goliszewski w oświadczeniu opublikowanym na stronach BCC.

Podkreślił, że przedsiębiorcy z uznaniem odnoszą się do zamiarów rządu zwiększenia siły i roli polskiego przemysłu obronnego oraz potraktowanie energetyki jako priorytetu w polityce obronnej państwa. Także wprowadzenia w praktykę tzw. "dyplomacji ekonomicznej" - torowanie inwestorom polskim za granicą drogi do współpracy z kapitałem obcym poprzez zagranicznych przedstawicieli naszego kraju usytuowanych w ambasadach.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Samoa 2015-11-19 22:36:58
    Niestety masz racje woborca. Szydlo obiecuje cuda a na koncu bedzie doic prywatne firmy. Obciazy banki oplatama, a banki podniosa oplaty. Czy oni w tym niby-rządzie są analfabetami???
  • Wyborca 2015-11-19 16:53:05
    Ja sie z uznaniem nie odnosze. Szydlo cos gada, bo gadac musi. Cokolwiek. A potem zrobi cos innego. Fajna robota takie premierowanie. Zero odpowiedzialnosci.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA