REKLAMA

Gospodarka. G20: Morawiecki odwiedził niemieckie Wiesbaden

  • Autor: GP
  • 26 stycznia 2017 10:20
Gospodarka. G20: Morawiecki odwiedził niemieckie Wiesbaden Mateusz Morawiecki odbył serię spotkań dwustronnych w Niemczech. (fot.:twitter.com/mr_gov_pl)

• W środę (25 stycznia) ruszyło spotkanie G20 w niemieckim Wiesbaden.
• Gościem specjalnym pierwszego dnia tego spotkania był wicepremier RP Mateusz Morawiecki.
• Oprócz spotkań stricte gospodarczych Morawiecki odbył w Wiesbaden rozmowę z przedstawicielem Singapuru. To spotkanie było przygotowaniem wizyty prezydenta tego kraju w Polsce.

Wicepremier ds. gospodarki, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki kontynuuje zagraniczne spotkania ekonomiczne. Po Davos, które odwiedził w drugiej połowie stycznia, 25 stycznia był w Niemczech, w miejscowości Wiesbaden.

Polityk i były bankowiec wziął udział w pierwszym dniu konferencji państw G20 „Digitising finance, financial inclusion and financial literacy".

Morawiecki odwiedził RFN na specjalne zaproszenie prezesa Bundesbanku, a podczas wizyty spotkał się m.in. z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schäuble oraz prezesem Banku Anglii Markiem Carneyem.

- Do Wiesbaden zostali zaproszeni ministrowie finansów i prezesi banków centralnych państw G20 - akcentowało w notce o wizycie Ministerstwo Finansów.

Mateusz Morawiecki z wicepremierem Singapuru, Tharmanem Shanmugaratnamem. Spotkanie było poświęcone dyplomacji na linii Polska-Singapur, źródło: twitter.com/mr_gov_pl

- Polska jest zainteresowana wzmocnieniem swojej roli w pracach G20. Popieramy też potrzebę zwiększenia przejrzystości międzynarodowego systemu podatkowego, a walka z unikaniem opodatkowania z wykorzystaniem między innymi rajów podatkowych, ma dla nas podstawowe znaczenie - mówił w Wiesbaden Morawiecki. Podczas konferencji przedstawiłem stanowisko polskiego rządu na temat wyzwań stojących przed Unią Europejską i najsilniejszymi państwami świata w kwestii uszczelniania systemów podatkowych oraz bardziej odpowiedzialnego i sprawiedliwego społecznie rozwoju gospodarczego -dodał.

Oprócz udziału w głównych panelach dyskusyjnych, wicepremier Morawiecki odbył też rozmowy dwustronne.

- W kontekście planowanej w tym roku pierwszej w historii wizyty Prezydenta Singapuru w Polsce, szczególne znacznie miało spotkanie Morawieckiego z wicepremierem Singapuru, Tharmanem Shanmugaratnamem.

Grupa G20 to forum współpracy największych gospodarek świata. Grupę stanowią takie kraje jak USA, Kanada, Niemcy, Japonia, Francja. Polska aspiruje do członkostwa w tym elitarnym gronie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA