REKLAMA

Gowin: Innowacyjność będzie oparta o zasoby polskiej nauki, a nie o patenty kupowane za granicą

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 18 kwietnia 2016 08:38
Gowin:  Innowacyjność będzie oparta o zasoby polskiej nauki, a nie o patenty kupowane za granicą Jak mówi wicepremier Gowin, innowacyjność będzie trwała, kiedy będzie oparta o zasoby polskiej nauki, a nie o patenty kupowane zagranicą (fot. wnp.pl)

Być może najważniejsze zadanie, które stoi przed Polską, to zmiana charakteru naszej gospodarki. Przejście z fazy imitacyjnej do innowacyjnej - mówi Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, który będzie gościem VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Jak mówi wicepremier Gowin, innowacyjność będzie trwała, kiedy będzie oparta o zasoby polskiej nauki, a nie o patenty kupowane zagranicą. We współpracy nauki z biznesem ogromna rola przypadnie dużym spółkom Skarbu Państwa. Muszą się one zaangażować w badania i rozwój. Podobnie nowoczesne prywatne firmy. One już zresztą sporo inwestują w tym obszarze. Jest także przestrzeń dla start-upów. Młode pokolenie ma wielki potencjał innowacyjności.

Zobacz całość tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA