REKLAMA

Gowin: Inwestorzy zagraniczni nie będą już traktowani w uprzywilejowany sposób

  • Autor: PAP/JS
  • 03 lutego 2016 13:53
Gowin: Inwestorzy zagraniczni nie będą już traktowani w uprzywilejowany sposób Gowin spotkał się w środę, 3 lutego, z przedstawicielami Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (fot. facebook.com)

Inwestorzy zagraniczni muszą się liczyć z tym, że będą traktowani już nie jak do tej pory, na uprzywilejowanych zasadach, ale będą konkurować z polskimi przedsiębiorcami na uczciwych, sprawiedliwych regułach - powiedział wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

Gowin, który spotkał się w środę, 3 lutego,  z przedstawicielami Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, mówił po rozmowach dziennikarzom: "Jestem bardzo zadowolony ze spotkania. Moja obecność tutaj, a także sposób, w jaki inwestorzy amerykańscy przyjęli zapowiedź planów gospodarczych rządu Beaty Szydło, to dowód na to, że między tym rządem a światem biznesu, także światem inwestorów zagranicznych, będą panowały dobre relacje".

"Jesteśmy obozem patriotyzmu gospodarczego. Będziemy walczyć o interes przede wszystkim polskich firm. Tak powinien postępować każdy rząd państwa narodowego. To nie znaczy, że ulegamy jakiemukolwiek mirażowi autarkii gospodarczej. Inwestorzy zagraniczni są nam potrzebni" - dodał, zapowiadając "tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza dla małych i średnich firm, bo one są kołem zamachowym, kołem rozwojowym polskiej gospodarki".

Jak konkludował, inwestorzy zagraniczni będą w Polsce "witani z otwartymi ramionami tyle tylko, że muszą się liczyć z tym, że będą traktowani już nie jak do tej pory na uprzywilejowanych zasadach, ale będą konkurować z polskim przedsiębiorcami na uczciwych, sprawiedliwych regułach"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Przemyślida 2016-02-03 18:29:25
    Widzę że p.Gowin nie ma podstawowych informacji - przykład: na Węgrzech niektórzy inwestorzy zagraniczni (głownie niemieccy) mogą liczyć na 10 lat zwolnienia od płacenia podatków. Miejscowi nie - a przecież orbanowskie Węgry to wzorzec dla PiS w kwestiach patriotyzmu gospodarczego. Pytanie - kogo p. Gowin nabiera na piękne słowka.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA