REKLAMA

Gowin liczy, że rząd zrealizuje obietnice Zjednoczonej Prawicy

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 17 maja 2016 18:40
Gowin liczy, że rząd zrealizuje obietnice Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin jest wicepremierem i ministrem nauki w rządzie PiS. (fot.: Piotr Waniorek, PTWP)

• Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie podkreślił, że w 2017 roku będzie mniej ulg na działalność badawczo-rozwojową. Podkreśla jednak, że cel w tej materii jest ambitny i sytuacja powinna się zmienić.
• Gowin będzie gościem VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W rozmowie z Jackiem Ziarno z wnp.pl minister nauki, Jarosław Gowin podkreślił, że w rządzie jest duże zainteresowanie wsparciem dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jest ono ściśle związane z różnymi formami wsparcia, o które zapytano polityka. Gowin zastrzega jednak, że najbliższy rok będzie pod tym względem trudny.

- W przyszłym roku nie możemy przekroczyć 3 proc. deficytu budżetowego - mówi Gowin. -  Dlatego pierwszy krok w ulgach na działalność badawczo-rozwojową jest dużo skromniejszy, niżbym sobie życzył. W programie widnieje punkt, który mówi o odliczaniu nawet podwójnej sumy tych nakładów. Będziemy do tego zmierzać, ale etapami.

Czytaj: Kto będzie reprezentował ministerstwo rozwoju w Katowicach na Kongresie Gospodarczym?

W dalszej części rozmowy pojawił się temat ciał kolegialnych, które w ostatnim półroczu pojawiły się przy ministerstwach. O Radzie ds. Innowacyjności, która działa wewnątrz rządu, minister mówił z uśmiechem:

- Rada skupia ministrów konstytucyjnych, a - jak powszechnie wiadomo - oni są od udzielania wywiadów i zlizywania śmietanki. Do pracy mają wiceministrów (śmiech). A poważnie: dużą wagę przywiązuję do pracy zespołu na szczeblu wiceministrów dziewięciu resortów. 

Czytaj wywiad na WNP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA