REKLAMA

Grey: Kluczowym czynnikiem konkurencyjności gospodarki jest przemysł

  • Autor: AT
  • 27 października 2016 11:00
Grey: Kluczowym czynnikiem konkurencyjności gospodarki jest przemysł Kryzys finansowy na świecie w latach 2008-2011 potwierdził tylko, że kluczowym czynnikiem konkurencyjności gospodarki oraz motorem jej wzrostu jest przemysł - zauważa wiceminister Rober Grey. (fot.msz.gov.pl)

• - Polska posiada silne zaplecze przemysłowe - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey.
• - W najbliższych latach planujemy dalej je rozwijać przede wszystkim w kontekście wzmocnienia możliwości proeksportowych naszej gospodarki  - dodał.

Wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey wziął udział w warszawskiej konferencji poświęconej przyszłości przemysłu w kontekście światowego szczytu przemysłowego "Global Manufacturing and Industrialisation Summit" zaplanowanego w 2017 r. w Abu Zhabi.

- Kryzys finansowy na świecie w latach 2008-2011 potwierdził tylko, że kluczowym czynnikiem konkurencyjności gospodarki oraz motorem jej wzrostu jest przemysł. Polska posiada silne zaplecze przemysłowe, które planujemy w najbliższych latach dalej rozwijać, przede wszystkim w kontekście wzmocnienia możliwości proeksportowych naszej gospodarki - zapowiedział wiceminister Robert Grey podczas konferencji.

Czytaj też: Polska gospodarka coraz bardziej konkurencyjna. Przeszkodą jest rząd

26 października 2016 r. przedstawiciele polskiego biznesu zainteresowani współpracą gospodarczą ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i państwami regionu wzięli udział w forum "Globalne wyzwania dla przemysłu". Współorganizatorem forum było Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- W międzynarodowej debacie nad przyszłością przemysłu nie powinno zabraknąć polskiego głosu - skonkludował wiceminister Robert Grey podczas debaty.

Konferencja była również okazją do nawiązania przez polskie spółki relacji biznesowych, także w kontekście przyszłorocznego tzw. bliskowschodniego Davos. W wydarzeniu uczestniczył m.in. przedstawiciel grupy kapitałowej "Mubadala", jednego z największych na świecie państwowych funduszy majątkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA