REKLAMA

Grupa Azoty i PZU trafią pod nadzór Ministerstwa Rozwoju

  • Autor: PAP/GP
  • 25 listopada 2016 10:00
Grupa Azoty i PZU trafią pod nadzór Ministerstwa Rozwoju Grupa Azoty to przedsiębiorstwo z branży chemicznej. (fot.:PTWP)

• PZU, Grupa Azoty i Polfa trafią pod nadzór Ministerstwa Rozwoju.
• Podobnie będzie prawdopodobnie z LOT. Z kolei KDPW i Totalizator Sportowy nadzorować będzie resort finansów.
• Co do nadzoru właścicielskiego nad GPW, sprawa nie jest rozstrzygnięta - poinformował PAP wicepremier Mateusz Morawiecki.

"W wielu przypadkach są już konkretne decyzje. PZU trafi do Ministerstwa Rozwoju, KDPW do Ministerstwa Finansów, Grupa Azoty do Ministerstwa Rozwoju, Totalizator Sportowy do Ministerstwa Finansów, Polfa do Ministerstwa Rozwoju, LOT najprawdopodobniej też" - powiedział Morawiecki.

Zapytany o GPW, odpowiedział, że nadzór merytoryczny będzie sprawował resort rozwoju, z kolei kwestia nadzoru właścicielskiego nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Wicepremier nie chciał się natomiast wypowiadać na temat nadzoru nad KGHM. "O KGHM proszę pytać ministra Kowalczyka. Ja się w tej sprawie nie wypowiadam" - powiedział.

Zgodnie z planem, Ministerstwo Skarbu Państwa ma zostać zlikwidowane 1 stycznia 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA