REKLAMA

Handel w niedzielę, Kosiniak-Kamysz: PSL przeciwko karaniu przedsiębiorców

  • Autor: PAP/AT
  • 21 marca 2017 10:11
Handel w niedzielę, Kosiniak-Kamysz: PSL przeciwko karaniu przedsiębiorców Ja bym nie wprowadzał tak restrykcyjnego prawa - powiedział lider PSL (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.twitter.com)

PSL jest przeciwne karaniu polskich przedsiębiorców w ustawie regulującej handel w niedzielę - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że w tej sprawie należy prowadzić dialog z pracownikami i przedsiębiorcami.

Kosiniak-Kamysz - pytany w TVP INFO o stanowisko ludowców wobec projektu ustawy ws. ograniczenia handlu w niedzielę, którym zajmie się we wtorek rząd - podkreślił, że "PSL jest przeciwne karaniu polskich przedsiębiorców w tej ustawie". Dodał, że to "na pewno trzeba zmienić".

"Ja bym nie wprowadzał tak restrykcyjnego prawa, które dzisiaj daje szanse na robienie zakupów w każdym miejscu, o każdej porze dnia, również w niedzielę i nocy. Tylko bym stopniowo prowadził tutaj też dialogi, i z przedsiębiorcami, i z pracownikami" - powiedział prezes PSL.

Czytaj też: Rząd o zakazie handlu w niedzielę

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, "zachętą dobrowolności" byłoby "podniesienie wynagrodzenia pracownikom w niedziele". "Może popołudniu dać tą przestrzeń czasu do robienia zakupów?" - pytał szef ludowców.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zmianyniezawszanadobre 2017-03-21 17:25:04
    Praca we franczyzie się skończy, a to dobry pomysł na mały biznesREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA