REKLAMA

Handlowcy będą musieli płacić za niszczenie jedzenia

  • dlahandlu.pl
  • Autor: DlaHandlu.pl
  • 08 marca 2016 10:38
Handlowcy będą musieli płacić za niszczenie jedzenia Handlowcy będą musieli płacić za niszczenie jedzenia. (fot. shutterstock)

W Senacie trwają prace nad projektem ustawy o przeciwdziałaniu marnowania żywności. Handlowcy będą musieli płacić za niszczenie jedzenia i tłumaczyć, ile produktów przekazali na cele charytatywne. Jeśli tego nie zrobią zapłacą grzywnę.

Projekt pierwszy raz ujrzał światło dzienne w połowie lutego, podczas posiedzenia senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Założenia nowych przepisów przedstawił Mieczysław Augustyn, senator z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Czytaj też: Ministerstwo finansów zmienia podatek od handlu detalicznego

Senatorowie chcą, żeby właściciele sklepów mieli obowiązek raportowania o tym, ile produktów żywnościowych przekazali na cele charytatywne. Projektowane zapisy dotyczą sklepów powyżej 250 metrów kwadratowych, w których przynajmniej połowa sprzedawanych produktów to żywność. Taki sam obowiązek spoczywałby też na organizacjach pożytku publicznego, do których trafiałyby produkty o krótkim terminie do spożycia, a które w innym przypadku zostałyby zniszczone.

Cały artykuł w DlaHandlu.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA