REKLAMA

Horyzont 2020: Ministerstwo Rozwoju promuje szkolenie Polskiej Agencji Kosmicznej

  • Autor: GP
  • 14 września 2016 15:54
Horyzont 2020: Ministerstwo Rozwoju promuje szkolenie Polskiej Agencji Kosmicznej Resort Mateusza Morawieckiego zaprasza do Gdańska 21 września. (fot.:pixabay.com)

• Ministerstwo Rozwoju informuje o możliwym pozyskaniu dofinansowania na pomysły kosmiczne. O procedurze pozyskiwania funduszy będzie uczyć w Gdańsku miedzy innymi Polska Agencja Kosmiczna.
• Program Horyzont 2020, z którego pochodzić będą środki na badania (prawie 80 mld euro), jest jednym z najambitniejszych w historii programów UE.

Ministerstwo Rozwoju informuje o możliwości pozyskiwania funduszy z programu Horyzont 2020. W Gdańsku szkolenie na temat możliwości ubiegania się o dofinansowanie pomysłów z tej perspektywy współorganizuje Polska Agencja Kosmiczna, Politechnika Gdańska oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej.

Szkolenie nosi nazwę "Możliwości finansowania projektów kosmicznych z Programu Horyzont 2020”.

- Przedstawione zostaną informacje na temat planowanego ogłoszenia konkursu w obszarze "Przestrzeń kosmiczna w Programie Horyzont 2020", efektywnego korzystania z Participant Portal, procesu przygotowania, składania i oceny wniosków projektowych, poszukiwania partnerów oraz oferty wsparcia dla wnioskodawców. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych - pisze o możliwości Ministerstwo Rozwoju.

Resort zaprasza do Gdańska 21 września.

Program Horyzont 2020

Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Budżet przedsięwzięcia na lata 2014 do 2020 wynosi prawie 80 mld euro.

Celem projektu jest stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.

340 podmiotów już ubiega się o dofinansowanie z tego europejskiego programu, informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA