REKLAMA

ING: odejście energetyki od węgla jest nieuchronne

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 18 stycznia 2016 07:27
ING: odejście energetyki od węgla jest nieuchronne Kazimierz Rajczyk. Fot (PTWP)

Bank ING zakończył finansowanie nowych elektrowni węglowych i kopalń węgla energetycznego na całym świecie. Jakie były powody tej decyzji?

- Od lat przywiązujemy szczególną wagę do polityki zrównoważonego rozwoju. Naszym partnerom biznesowym od dawna dajemy do zrozumienia, że troszczymy się o ten obszar, dlatego pytamy np. o poziomy emisji CO2. Ważne dla nas jest, aby nasi partnerzy biznesowi prowadzili podobną do naszej politykę odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Większość firm z branży energetycznej w Polsce ma takie polityki.

Decyzja ING o rezygnacji z angażowania się w projekty związane z wydobyciem i wykorzystaniem węgla energetycznego jest odpowiedzą na oczekiwania naszych udziałowców oraz oczekiwania społeczne. Jesteśmy przekonani, że powinniśmy iść w takim kierunku, aby budować świat w oparciu o czyste źródła energii.

Czytaj całość tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA