REKLAMA

Inwestycje kolejowe nabierają tempa

  • Autor: PAP/AT
  • 28 września 2017 06:58
Inwestycje kolejowe nabierają tempa Pierwsze unijne refundacje dla kolei (fot.pixabay.com)

Wiceminister infrastruktury poinformował, że inwestycje na torach nabierają tempa. PKP Polskie Linie Kolejowe mogą liczyć na refundacje inwestycji kolejowych za 3 mld.

PKP Polskie Linie Kolejowe wreszcie zaczynają wykorzystywać unijne fundusze. W tym roku mogą liczyć na refundacje inwestycji za 3 mld - czytamy w "Pulsie Biznesu".

25 mld zł zł - na tyle Arnold Bresch, członek zarządu PKP PLK, szacuje wartość niedawno podpisanych oraz już będących w realizacji kontraktów. Zakłada, że do końca roku kwota ta wzrośnie do 30 mld zł. W tym roku kolej ma także szansę otrzymać wreszcie pierwsze unijne refundacje.

"Spodziewamy się, że w tym roku płatności dla PKP PLK sięgną 3 mld zł" - powiedział "Pulsowi Biznesu" podczas targów TRAKO Przemysław Gorgol, prezes Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT).

"Do tej pory byłem ostrożnym pesymistą, jeśli chodzi o realizację inwestycji i wykorzystanie środków unijnych funduszy przez PKP PLK. Teraz jestem ostrożnym optymistą, a ostrożny optymista to dobrze poinformowany pesymista" - stwierdził Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury, zapewniając jednocześnie, że inwestycje na torach nabierają tempa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA