REKLAMA

Inwestycje w badania i rozwój niezbędne dla rozwoju gospodarki

  • Autor: PAP/AT
  • 21 grudnia 2016 06:30
Inwestycje w badania i rozwój niezbędne dla rozwoju gospodarki Zbudowanie gospodarki opartej na wiedzy - to według zapewnień Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów, cel całego rządu (fot.shutterstock)

Kluczowym czynnikiem decydującym o trwałym rozwoju gospodarczym są inwestycje w badania i rozwój oraz współpraca z globalnymi liderami.

Jednym z głównych czynników decydujących o atrakcyjności inwestycyjnej Polski jest dostęp do dobrze wykształconej kadry. Potencjał intelektualny Polaków wykorzystują m.in. globalne koncerny otwierające nad Wisłą centra badawczo-rozwojowe.

Zbudowanie gospodarki opartej na wiedzy - to według zapewnień Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów, cel całego rządu – informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Kluczowym czynnikiem decydującym o trwałym rozwoju gospodarczym są inwestycje w badania i rozwój oraz współpraca z globalnymi liderami. Potencjał gospodarczy Polski jest doceniany przez zagranicznych inwestorów, o czym świadczy stały napływ kapitału zagranicznego w celu ulokowania swoich inwestycji, w tym centrów badawczo-rozwojowych.

Czytaj też: Ustawa o innowacyjności to pomost łączący naukowców z przedsiębiorcami

Zdaniem Tony'ego Housha, prezesa Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, fala ostatnich ceremonii i otwarć pokazuje, że amerykańscy biznesmeni nie boją się inwestować w Polsce i ciągle widzą tu właściwy potencjał. "Uważam, że możemy jeszcze bardziej postarać się o świadomą współpracę z firmami globalnymi w zakresie nowych technologii, innowacji, komercjalizacji, rynku usług, aby wywindować polskie firmy na kolejne szczyty" - dodał.

Przykładem firmy, która postawiła na potencjał intelektualny Polaków, jest koncern farmaceutyczny MSD (znany w USA pod nazwą Merck & Co. Inc.). Sześć lat temu koncern ten uruchomił w Warszawie Centrum Zarządzania Danymi z Badań Klinicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA