REKLAMA

J. Polaczek, PiS: priorytety to górnictwo, drogi i kolej

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 27 października 2015 13:18
J. Polaczek, PiS: priorytety to górnictwo, drogi i kolej Jerzy Polaczek ocenił, że istnieją poważne rozbieżności pomiędzy zatwierdzonym w czerwcu "Programem Śląsk 2.0" a przyjętymi we wrześniu programami inwestycji drogowych oraz kolejowych. Fot. PTWP

Z perspektywy śląskiej najbardziej dramatyczna sytuacja jest w sektorze węglowym, o czym wszyscy wiedzą, łącznie z aktualnym jeszcze rządem - powiedział portalowi wnp.pl Jerzy Polaczek, poseł PiS, pytany o najpilniejsze zadania dla nowego rządu. Ponadto zwrócił też uwagę na inwestycje drogowe oraz kolejowe.

Jerzy Polaczek w wyborach kandydował z okręgu katowickiego, z czwartej pozycji na liście, co daje mu pewne miejsce w Sejmie nowej kadencji. W poselskich ławach zasiada on od 1997 r.

Polaczek, odnosząc się do bieżącej sytuacji górnictwa węgla kamiennego, negatywnie ocenił niedawne działania rządu, związane z uchwałą ws. objęcia przez TF Silesia 100 proc. udziałów w Kompanii Węglowej.

- W ocenie mojej i wielu innych osób, jest ona niewykonalna i była taka również w momencie podejmowania uchwały na potrzeby kampanii wyborczej. Istnieje pytanie o odpowiedzialność polityczną za taką decyzję - stwierdził Polaczek.

Jak dodał, obecną sytuację KW należy analizować "badając ewentualną możliwość kodeksowej upadłości Kompanii Węglowej, do której doprowadzono w ciągu ostatnich kilku lat". Polaczek stwierdził, że dla KW nie ma "scenariuszy lekkich".

Więcej czytaj w wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA