REKLAMA

Jackiewicz: Zmiany w państwowych spółkach były niezbędne

  • Autor: PAP
  • 18 kwietnia 2016 18:36
Jackiewicz: Zmiany w państwowych spółkach były niezbędne - Dotychczasowe zmiany personalne na razie wyczerpują przewidzianą pulę - powiedział szef MSP Dawid Jackiewicz. (Fot.: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0)

• Szef MSP Dawid Jackiewicz stwierdził, że zmiany personalne we władzach spółek Skarbu Państwa były bardzo potrzebne, a rynek ocenił je pozytywnie
• Jego zdaniem żaden prezes ani członek zarządu nie powinien traktować swojego stanowiska jako rzeczy danej raz na zawsze.

Jego zdaniem zmiany personalne we władzach spółek Skarbu Państwa spowodowały, że w wielu podmiotach "pojawiły się nowe ambicje, wyzwania, a przede wszystkim nowa siła, świeża krew, która była potrzebna tym podmiotom po wielu latach zarządzania przez tych samych ludzi, którzy nie potrafili wydobyć nowych pomysłów, ambicji".

Minister skarbu zaznaczył w poniedziałek (18 kwietnia), że zmiany personalne, które nastąpiły, na razie wyczerpują tę pulę zmian, która była przewidywana w spółkach Skarbu Państwa.

"Zapisaliśmy w porządkach niemalże wszystkich posiedzeń rad nadzorczych stały punkt, który brzmi: zmiany personalne w zarządzie danej spółki. Jest to związane z tym, iż żaden prezes, żaden członek zarządu nie powinien traktować tej nominacji jako rzeczy pewnej, stałej i danej raz na zawsze. Ten, kto nie spełnia oczekiwań pokładanych w nim przez akcjonariuszy, ten, kto nie realizuje programów i strategii, ten, kto traktuje swoje stanowisko w spółce Skarbu Państwa jako prezent, ten musi się liczyć z tym, że w każdej chwili może być zastąpiony przez lepszych, sprawniejszych lub bardziej ambitnych i tych, którzy rozumieją, jakie wielkie pokładamy nadzieje w spółkach Skarbu Państwa" - podkreślił szef MSP.

Pytany o ocenę nowych przedstawicieli zarządów spółek Skarbu Państwa, powiedział: "Na razie wszyscy działają bardzo ambitnie. Na razie wszyscy niemalże ścigają się w tym, żeby pokazać, że można zmusić spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych do jeszcze wydajniejszej pracy, do stawiania sobie celów".

"Rynek ocenia te zmiany personalne i weryfikuje je pozytywnie. Widzi w nich bardzo długo oczekiwaną zmianę na lepsze" - podsumował szef MSP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA