REKLAMA

Jak czołobitność, klakierstwo i oportunizm rozwaliły polskie górnictwo

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 26 stycznia 2016 08:46
Jak czołobitność, klakierstwo i oportunizm rozwaliły polskie górnictwo "Chwaliliśmy się sukcesami w sytuacji, kiedy nie sposób było ponieść klęski" - mówi Jerzy Markowski(Fot. PTWP/Krzysztof Kusz)

W okresie koniunktury w górnictwie śmieszyły totalne pochlebstwa i czołobitność dla zasług, które wcale nie były naszymi zasługami - zaznacza w wywiadzie dla portalu wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

"Jest naprawdę bardzo, ale to bardzo źle. Chyba nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo. Natomiast wygodnie nam stale utyskiwać na tak zwane warunki zewnętrzne. Chętnie obciążamy winą za stan górnictwa sytuację makrogospodarczą w świecie, a zwłaszcza poziom cen surowców energetycznych. Chętnie utyskujemy na politykę Unii Europejskiej. Zależnie od okresów politycznych szukamy winy w polityce państwa" - ocenia stan polskiego górnictwa Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Czytaj całość na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • psss 2016-01-26 09:12:40
    Górnictwo to kosztowny rezerwat związkowych nierobów !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA