REKLAMA

Jak KE podejdzie do naprawy polskiego górnictwa?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/ZBW
  • 02 lutego 2016 10:56
Jak KE podejdzie do naprawy polskiego górnictwa? Polska delegacja rządowa przedstawi KE informacje o działaniach naprawczych w górnictwie. (fot.: PTWP)

• KE chce wyjaśnień w sprawie nabycia od Spółki Restrukturyzacji Kopalń kopalni Brzeszcze przez Tauron.
• Wojciech Kowalczyk, pełnomocnik rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego złoży wyjaśnienia w Brukseli.

Polska strona ma wyjaśnić szczegóły w zakresie nabycia od Spółki Restrukturyzacji Kopalń kopalni Brzeszcze przez Tauron, a także podać informacje na temat budowy Polskiej Grupy Górniczej, do której ma trafić jedenaście kopalń Kompanii Węglowej.

We wtorek, drugiego lutego nasza delegacja rządowa ma przedstawić przedstawicielom Komisji Europejskiej informacje dotyczące działań naprawczych podejmowanych w górnictwie. W Brukseli ma być m.in. omawiana kwestia notyfikacji programu naprawczego. Chodzi o dokument przygotowany w związku z planem utworzenia Polskiej Grupy Górniczej. Mają też być zaprezentowane informacje dotyczące nabycia kopalni Brzeszcze przez Tauron. Kopalnia Brzeszcze będąc w SRK otrzymała przeszło 90 mln zł pomocy publicznej. Ma to zostać zwrócone w marcu.

Nie wiadomo, jak do tego podejdzie KE, bowiem zgodnie z decyzją 787 Rady UE pomoc może być tylko dla kopalni przeznaczonej do zamknięcia, do 2018 roku. Jeżeli pomoc zostanie zwrócona, to w zasadzie nie powinno być problemu, ale do końca nie wiadomo, jak do tej sprawy podejdzie KE.

W Brukseli sytuację ma przedstawić Wojciech Kowalczyk, pełnomocnik rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Całość czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA