REKLAMA

Jak plan Morawieckiego wpłynie na branżę budowlaną?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.PL
  • 16 lutego 2016 20:17
Jak plan Morawieckiego wpłynie na branżę budowlaną? (fot.:flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0)

W przyjętym we wtorek przez rząd Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tzw. Planie Morawieckiego, kluczowe dla branży budowlanej może wydawać się kwestia zmian w zamówieniach publicznych, w tym większa partycypacja w nich polskich firm. Ponadto należy zwrócić uwagę na brak zaakcentowania formuły partnerstwa publiczno-prywatnego.

Plan, który we wtorek zaprezentował wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, opiera się na pięciu głównych filarach.

Wśród nich znajdują się: reindustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna, a także rozwój społeczny i regionalny.

Morawiecki podczas prezentacji planu akcentował dużą wagę rynku zamówień publicznych, dodając, że jego wartość to ok. 150 mld zł rocznie.

Wicepremier zaznaczył, że potrzebna jest zmiana Prawa zamówień publicznych, która doprowadzi do odejścia od dominującej roli najniższej ceny na rzecz większego znaczenia jakości oraz innowacyjności. Kluczowe znaczenie ma mieć długoterminowy koszt inwestycji.

Więcej na WNP.PL

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA