REKLAMA

Jak podatek od handlu wpłynie na konkurencję na rynku?

  • dlahandlu.pl
  • Autor: dlahandlu.pl
  • 05 stycznia 2016 11:33
Jak podatek od handlu wpłynie na konkurencję na rynku? Projekt ustawy nie został złożony w Sejmie ani jako projekt rządowy, ani jako projekt poselski (fot. shutterstock.com)

Przedstawiciel resortu finansów zapytany o ochronę polskich sieci przed dodatkowym obciążeniem w postaci podatku od handlu wskazał, że wprowadzenie preferencji podatkowej dla jednej grupy przedsiębiorców może zostać uznane za nieuzasadnioną ingerencję państwa członkowskiego w warunki konkurencji. Z tego względu nie można wykluczyć, że tworzenie mechanizmów "ochrony" polskich przedsiębiorców wymagać będzie notyfikacji środków pomocowych Komisji Europejskiej.

Poseł Andrzej Maciejewski w interpelacji zapytał w jaki sposób możliwe jest ochronienie polskich przedsiębiorstw zatrudniających w Polsce pracowników, płacących regularnie podatki PIT, CIT oraz odprowadzający składki na ZUS i NFZ od dodatkowego obciążenia podatkowego jakie planowane jest do wprowadzenia wobec sklepów, których powierzchnia wynosi co najmniej 250 metrów kwadratowych?

W imieniu ministra finansów odpowiedział mu Leszek Skiba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. 

Więcej na dlahandlu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA