REKLAMA

Jakie są najważniejsze cele Ministerstwa Energii?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 28 stycznia 2016 07:39
Jakie są najważniejsze cele Ministerstwa Energii? Krzysztof Tchórzewski: "Rolą państwa jest gwarantowanie długookresowej stabilności i rozwoju w sektorze energetycznym" (fot. PTWP)

Najważniejsze zadania stojące przed Ministerstwem Energii w kontekście realizowania polityki energetycznej to m.in. kształtowanie bodźców inwestycyjnych w obszarze energetyki, dostosowanie obowiązujących rozwiązań prawnych do zmian technologicznych w zakresie pozyskiwania energii oraz rozwoju nowoczesnych modeli biznesowych w tym obszarze - przekonują szefowie resortu.

- Rolą państwa jest gwarantowanie długookresowej stabilności i rozwoju w sektorze energetycznym oraz zapewnianie gospodarstwom domowym i podmiotom gospodarczym dostępności energii po niewygórowanej cenie - mówi Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Jak prognozuje, zużycie energii elektrycznej w Polsce będzie rosło, dlatego nie ma możliwości rezygnacji z wydobycia węgla. Nie oznacza to rezygnacji z innych źródeł. W opinii szefa resortu energii program atomowy prawdopodobnie będzie kontynuowany ze względu na jego potencjał rozwojowy i naukowo-badawczy.

- Stoimy przed dylematem finansowania, a priorytetem jest jednak rozwiązanie problemu związanego z uruchomieniem programu inwestycji w obszarze energetyki konwencjonalnej - dodaje Krzysztof Tchórzewski.

Wiceminister energii Michał Kurtyka podkreśla, że kierunki polityki energetycznej muszą być kształtowane w odniesieniu do globalnych trendów w rozwoju energetyki oraz wyzwań gospodarczych i technologicznych przed jakim stają dziś Polska i Europa.

Więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA