REKLAMA

Jakie są perspektywy sektora obronnego?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP/JS
  • 18 stycznia 2016 13:25
Jakie są perspektywy sektora obronnego? Od tego roku na obronność Polska ma wydawać co najmniej 2 proc. PKB (Fot. PTWP/Michał Oleksy)

· Od tego roku na obronność Polska ma wydawać co najmniej 2 proc. PKB.
· Program modernizacji armii wobec międzynarodowych zagrożeń nabiera nowego znaczenia.

O ile w 2015 r. środki przeznaczone na obronność wyniosły ponad 32,8 mld zł (po grudniowej nowelizacji budżetu i bez uwzględnienia raty za samoloty F-16, która wyjątkowo była wpisana do budżetu MON), to - jak powiedział sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki - wydatki te w 2016 r. wzrosną do kwoty 35 mld 899 mln zł.

- To pozwoli na zwiększenie zdolności operacyjnych sił zbrojnych, na planowaną modernizację uzbrojenia i sprzętu wojskowego, jak również na zwiększenie wydatków na uposażenia, ponieważ przewidujemy wzrost ich wysokości o 202 zł w przypadku żołnierzy i 185 zł w przypadku cywilnych pracowników wojska, oraz na realizację pierwszego etapu tworzenia jednostek obrony terytorialnej - powiedział wiceminister podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Istotna będzie także organizacja szczytu NATO w Warszawie w lipcu 2016 r.

Czytaj całość na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA