REKLAMA

Jakie zmiany wprowadza nowa ustawa o transporcie kolejowym?

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 03 stycznia 2017 07:26
Jakie zmiany wprowadza nowa ustawa o transporcie kolejowym? Prezes UTK utworzy rejestr obiektów infrastruktury usługowej nie później niż w terminie 18 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (fot.PTWP)

• Znowelizowana ustawa o transporcie kolejowym, która weszła w życie 30 grudnia 2016 r., wprowadza szereg zmian w funkcjonowaniu Urzędu Transportu Kolejowego.
• Ale część spraw będzie rozstrzygana według przepisów poprzedniej ustawy.

Według nowych przepisów zarządca przedkłada do zatwierdzenia prezesowi UTK projekt cennika rozkładu jazdy pociągów obowiązującego od 10 grudnia 2017 r., nie później niż do 10 kwietnia 2017 r.

Operatorzy obiektów infrastruktury usługowej sporządzą statuty i regulaminy dostępu do obiektów oraz przekażą do UTK dane rejestrowe ujęte w rejestrze obiektów infrastruktury usługowej - nie później niż do 9 grudnia 2017 r.

Prezes UTK utworzy rejestr obiektów infrastruktury usługowej nie później niż w terminie 18 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Zarządcy linii kolejowych utworzą wspólny portal internetowy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Zarządca infrastruktury sporządzi rejestr aktywów - nie później niż w terminie 3 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Przewoźnicy kolejowi, którym udzielono licencji na podstawie przepisów dotychczasowych, dostosują swoją działalność do wymagań, o których mowa w artykule 46 ust. 3 pkt. 2 nowej ustawy, nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Więcej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA