REKLAMA

Jan Szyszko krytykuje opinię ws. Puszczy Białowieskiej: To nadinterpretacja

  • Autor: PAP/AT
  • 21 lutego 2018 07:53
Jan Szyszko krytykuje opinię ws. Puszczy Białowieskiej: To nadinterpretacja Były minister środowiska skomentował opinię ws. Puszczy Białowieskiej (Jan Szyszko, fot.facebook.com/prof.JanSzyszko)

Powoływanie się na opinię rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej jako dowód na to, że Polska złamała prawo, jest nadinterpretacją. Sam rzecznik w swojej opinii twierdzi, że Polska dochowała procedur, ale nie przewidziała wszystkich możliwych skutków z punku widzenia przezorności - ocenił były minister środowiska, prof. Jan Szyszko.

"Opinia rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu w sprawie Puszczy Białowieskiej jest mało rzetelna" - powiedział "Naszemu Dziennikowi" prof. Jan Szyszko.

Prawdopodobnie w kwietniu Trybunał Sprawiedliwości wyda wyrok w sprawie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Dwudziestego lutego rzecznik generalny tej instytucji Yves Bot powiedział, że KE miała rację domagając się od Polski wstrzymania wycinki drzew.

"Powoływanie się na opinię rzecznika jako dowód na to, że Polska złamała prawo, jest nadinterpretacją. Sam rzecznik w swojej opinii twierdzi, że Polska dochowała procedur, ale nie przewidziała wszystkich możliwych skutków z punku widzenia przezorności" - powiedział gazecie były minister środowiska.

"Bruksela uważa, że w swoich działaniach nie kierowaliśmy się należytą ostrożnością przy realizacji procedur, co mogło skutkować pogorszeniem stanu puszczy. My z kolei uważamy, że zrobiliśmy to, co do nas należało, gdyż musieliśmy reagować na pogarszający się stan lasu" - doprecyzował opinię prof. Szyszko.

Dodał także, "przy dwóch tak różnych nadinterpretacjach rzecznik wziął stronę Komisji Europejskiej".

"Rzecznik ani słowem nie wspomina o tym, że w Puszczy Białowieskiej doszło do zaniknięcia prawie 3 tys. hektarów siedlisk. Nie wspomina nic, że pogorszyły się warunki bytowania wszystkich ważnych dla Unii Europejskiej gatunków roślin i zwierząt. A przecież są w tej sprawie odpowiednie raporty!" - mówił były minister "Naszemu Dziennikowi".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polak 2018-02-21 10:55:10
    Szyszko twój czas - towarzysza szmaciaka XXI minął, wpełznij do dziury z której wylazłeś i zamilcz, bo kiedy widze twarz aroganta, cwaniak i szydzącego z reszty społeczęńtwa, to nasuwają mi się inne "recepty"REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA