REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke: Musimy się otworzyć na Chiny

  • Autor: GP
  • 20 czerwca 2016 14:35
Janusz Korwin-Mikke: Musimy się otworzyć na Chiny Janusz Korwin-Mikke w czasie wizyty w Chinach. (fot.:facebook.com/janusz.korwin.mikke)

Janusz Korwin-Mikke chce, by o rozwoju polsko-chińskich relacji gospodarczych decydowały relacje firm i handel, a nie dyskusje polityczne. - Musimy się otworzyć na Chiny - apeluje polski eurodeputowany.

W poniedziałek (20 czerwca), w pierwszy oficjalny dzień wizyty prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce o relacjach polsko-chińskich mówił eurodeputowany, Janusz Korwin-Mikke. Na konferencji w Sejmie, polityk nawiązywał do swojego doświadczenia (niedawno odwiedził Państwo Środka).

- Musimy zdać sobie sprawę z faktu, że Chiny są drugą mocarstwem świata, być może nawet pierwszym. Stosunki z Chinami musimy utrzymywać dobre - zaczynał polityk.

Za najważniejszy element współpracy z Chinami, lider partii KORWiN uznał budowaną koncepcję nowego jedwabnego szlaku.

Czytaj: Jarosław Kaczyński cieszy się większymi przywilejami niż inni posłowie?

- Co najważniejsze, musimy pozbyć się poczucia wyższości względem Chin - precyzował swoje poglądy na państwo Dalekiego Wschodu Mikke. - Ten kraj jest przed nami, znacznie. Musimy się uczyć od Chin - wyjaśniał.

Mikke jest zdania, że deklaracje jakie składa dzisiaj cała elita polityczna Polski to za mało. Należy walczyć o kontrakty gospodarcze, współpracę firm.

- Trzeba znieść bariery - precyzował w Sejmie polityk. - Niestety UE nakłada potworne bariery na towary spoza Unii (...) Musimy się otworzyć na Chiny. Musimy pozwolić im u nas sprzedawać i sami musimy sprzedawać do Chin - dodał.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA