REKLAMA

Janusz Piechociński o problemach górnictwa

  • wnp.pl
  • Autor: WNP/JS
  • 15 stycznia 2016 14:10
Janusz Piechociński o problemach górnictwa "Nie można zapominać o tym, że węgiel z polskich kopalń konkuruje na rynku z tanim węglem z odkrywek - mówi Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki" (fot. PTWP/Piotr Waniorek)

"Pozytywnie oceniam utworzenie resortu energii. Warto było go powołać do życia" - mówi dla portalu wnp.pl Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki.

Janusz Piechociński pytany o ocenę sytuacji w polskim górnictwie mówi, że niepokoją go pogarszające się ceny surowców, w tym również węgla.

"To nie pomaga polskiemu górnictwu. Otoczenie górnictwa jest teraz bardzo trudne. Dobrze, że Wojciech Kowalczyk pozostał i nadal zajmuje się sprawami dotyczącymi restrukturyzacji sektora węglowego. Potrzebna jest bowiem pewna kontynuacja".

Były wicepremier i minister gospodarki pozytywnie ocenia utworzenie resortu energii. "Warto było go powołać do życia" - mówi.

Czytaj całość na www.wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA