REKLAMA

Jarosław Gowin na Forum ZPP: Rok 2017 przełomowy dla wspierania innowacji

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 06 lutego 2017 13:50
Jarosław Gowin na Forum ZPP: Rok 2017 przełomowy dla wspierania innowacji Jarosław Gowin (Fot. PTWP)

Rok 2017 będzie przełomowy, jeżeli chodzi o wspieranie ekosystemu innowacji - zapowiedział Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł w Warszawie.

- Innowacje są motorem zmian dotykających wszystkich sfer naszego życia, od aktywności gospodarczej, ochronę bezpieczeństwa i zdrowia publicznego, funkcjonowanie w ramach sieci społecznościowych. Planując rozwój kraju nie sposób więc pomijać polityki proinnowacyjnej oraz powiązanej z nią polityki naukowej. Jednym z głównych celów rządu jest zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki oraz tworzenie otoczenia sprzyjającego innowacyjności. Mamy w tym zakresie wielkie plany – podkreślał Jarosław Gowin.

Jak wymienił, wśród konkretnych planów rządu jest „Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, opracowana przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz „Strategia doskonałości naukowej, nowoczesnego szkolnictwa wyższego, partnerstwa z biznesem oraz społecznej odpowiedzialności nauki”, która powstała w resorcie nauki.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA