REKLAMA

Jarosław Gowin: Naszym celem jest silna Polska w silnej UE

  • Autor: PAP/EM
  • 13 marca 2017 12:57
Jarosław Gowin: Naszym celem jest silna Polska w silnej UE Bardzo ważne są głębokie zmiany w szkolnictwie wyższym - powiedział Jarosław Gowin (fot. nauka.gov.pl)

- Mamy ambitniejsze plany niż tylko nieprzeszkadzanie przedsiębiorcom. Naszym celem jest silna Polska w silnej Unii Europejskiej - powiedział w Toruniu wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który był uczestnikiem XXIV Welconomy Forum in Toruń.

"PKB Polski rośnie w bardzo dobrym tempie - jednym z najszybszych w Europie. Spada bezrobocie, a problemem staje się raczej brak rąk do pracy. Z perspektywy makroekonomicznej korzystne jest również to, że pojawiła się niewielka inflacja. Patrząc na mikrofundamenty gospodarki, które zależą przede wszystkim od ludzi - przedsiębiorców, będących solą polskiej gospodarki, to ich minimalne oczekiwanie od państwa jest takie, żeby ono nie przeszkadzało" - mówił Gowin.

Wicepremier wspomniał, że "rząd ma cele ambitniejsze. W sposób przemyślany staramy się pomóc w rozwoju mikroekonomicznych podstaw rozwoju gospodarczego. Działanie pierwsze - to deregulacja. Tu można wspomnieć o pakiecie rozwiązań wprowadzanym przez wicepremiera (Mateusza - PAP) Morawieckiego. To pierwszy krok, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Marzy mi się deregulacja systemowa".

"Zadaniem państwa jest wspieranie gospodarki tam, gdzie nie jest ona w stanie wydobyć swojego potencjału rozwojowego. Bardzo ważne są głębokie zmiany w szkolnictwie wyższym, które zapowiedziałam, a które są sukcesywnie wdrażane. Zrobimy wszystko, żeby po dwudziestu kilku latach od odzyskania niepodległości źródłem przewag polskiej gospodarki były bardzo dobre pomysły i rozwój firm innowacyjnych, a nie tylko ciężka praca i niskie zarobki" - podkreślił minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA