REKLAMA

Jarosław Gowin: Samorządy sfinansują uczelnie

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy/JS
  • 18 stycznia 2016 16:25
Jarosław Gowin: Samorządy sfinansują uczelnie Gowin: "Będziemy stwarzać możliwość partycypowania w finansowaniu uczelni wyższych przez samorządy" (fot. mat. pras.)

• Resort nauki i szkolnictwa wyższego zapowiada zmianę ustawy o szkolnictwie wyższym i zasady finansowania wyższych uczelni.
• Dziś za każdego studenta uczelniom płaci się tyle samo. Być może za lepszego maturzystę należałoby płacić uczelniom więcej - mówił Jarosław Gowin.
• Chce też dać samorządom możliwość wspierania uczelni bez obaw o naruszenie dyscypliny finansowej.

- Będziemy stwarzać możliwość partycypowania w finansowaniu uczelni wyższych przez samorządy - powiedział w poniedziałek, 18 stycznia, Jarosław Gowin, wicepremier, a także minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Gowin przyjechał do Katowic, by wziąć udział w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Przy tej okazji zapowiedział również zmiany, na jakimi pracuje kierowany przez niego resort. Część z nich dotyczy właśnie finansowania szkół wyższych, m.in. poprzez umożliwienie ich wspierania przez lokalne samorządy. Do tej pory obawiały się one podejmować takich działań, ze względu na możliwy zarzut o naruszenie dyscypliny finansowej.

- Są takie sytuacje, że samorządy zainteresowane są zwłaszcza rozwojem tych uczelni regionalnych, ważnych z punktu widzenia tożsamości danego regionu, jego zdolności rozwojowych – powiedział Gowin.

Czytaj całość na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Podatnik 2016-01-19 23:03:26
    A z jakich pieniędzy? Jak dotąd samorządom obcina się dochody a zwiększa obciążenia. Niestety przy doktoracie sprawdza się tylko znajomość angielskiego, a p. Gowin udowadnia że trzeba byłoby też zrobić egzamin z rachunków (na poziomie gimnazjum).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA