REKLAMA

Jarosław Gowin zapowiada nowe wsparcie dla innowacji

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lutego 2017 17:06
Jarosław Gowin zapowiada nowe wsparcie dla innowacji Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego (fot. Ministerstwo nauki/twitter)

Wśród konkretnych planów rządu dotyczących wsparcia innowacji jest „Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, opracowana przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz „Strategia doskonałości naukowej, nowoczesnego szkolnictwa wyższego, partnerstwa z biznesem oraz społecznej odpowiedzialności nauki”, która powstała w resorcie nauki.

- Należy podkreślić jakościową zmianę w podejściu do innowacji, jaką zakładamy w tych dokumentach. Innowacja przestaje być dobrem per se, a staje się sposobem na podniesienie komfortu życia wszystkich Polaków. Odchodzimy od promowania innowacji dla innowacji, zależy nam na tworzeniu innowacji społecznie odpowiedzialnych, podnoszących jakość życia obywateli oraz wpływających pozytywnie na ich dochody i możliwość realizacji zawodowej i społecznej - podkreślał Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł w Warszawie.

Podkreślił jednocześnie, że rząd nie ogranicza się do wielkich planów wykorzystujących wielkie słowa.

- Od ponad roku aktywnie realizujemy politykę na rzecz wspierania działań proinnowacyjnych polskich przedsiębiorców i naukowców - przypomniał Gowin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA