REKLAMA

Jeden podatek: Kolejny krok zrobiony, prezydent podpisał dwie nowele

  • Autor: aw/PAP
  • 04 listopada 2016 13:35
Jeden podatek: Kolejny krok zrobiony, prezydent podpisał dwie nowele Prezydent podpisał nowelę pozwalającą na wprowadzenie jednego podatku (fot.Kancelaria Prezydenta RP)

• Prezydent podpisał w piątek (4 listopada) nowelę ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych.
• Nowe prawo pozwoli na m.in. wymianę danych między ZUS a skarbówką, co jest niezbędne do obliczeń związanych z jednym podatkiem, łączącym PIT oraz składki na ZUS i NFZ.

Nowelę złożyli w Sejmie posłowie PiS. Jak głosi jej uzasadnienie, "celem projektowanych regulacji jest zapewnienie możliwości wymiany informacji pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Ministrem Finansów w zakresie niezbędnym do tworzenia analiz, prognoz i modeli prognostycznych oraz w celu weryfikacji danych własnych obu instytucji".

"Taki przepływ danych pozwoli uspójnić dane dotyczące płatników i ubezpieczonych będących jednocześnie podatnikami" - wyjaśniono.

Ustawa wchodzi w życie z pierwszym dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA